Równoważenie czakr jest proste!Pomysły i praktyki dotyczące tak zwanych "subtelnych ciał" istniały od wielu wieków w wielu częściach świata. (...) Praktycznie wszystkie ludzkie kultury znane nam mają jakieś pojęcie umysłu, ducha czy duszy różniące się od ciała fizycznego, jeśli tylko wyjaśnić takie doświadczenia, jak sen i sen. (...) Ważny podzbiór praktyk subtelnych ciał, znajdujących się w szczególności w tradycjach tantrycznych indyjskich i tybetańskich oraz w podobnych chińskich praktykach, wiąże się z ideą wewnętrznej "subtelnej fizjologii" ciała (a raczej ciała-umysłu Złożony) składający się z kanałów, przez które przepływają jakieś substancje i punkty przecięcia się, w których te kanały spotykają się. W tradycji indyjskiej kanały są znane jako nadi i punkty przecięcia jako cakra.

G (tak). 392,0 cykli na sekundę. SZYNKA. Przenośna muzyka i pieśń, taniec sakralny i medytacyjny, muzyka New Age, rozbrzmiewający dźwięk, efekty echa. Echa "(śpiewa od ah", serce, do e ", umysł, bardzo, bardzo powoli: eh" pojawia się w pewnym krótkim punkcie: energia kanałów na zewnątrz wymaga najbardziej nacisku wszystkich dźwięków czakry, podkreślając wyraz "czakry".

Mówiąc to, istnieje kilka centrów, które znajdują się we wszystkich systemach - w szczególności czakry w dolnym brzuchu, w sercu i na czubku głowy, ponieważ są to trzy miejsca w ciele, w których ludzie na całym świecie doświadczają Emocjonalne i duchowe zjawiska. Ale oprócz tych trzech, jest ogromna różnorodność w systemach czakrowych, które znajdujemy w oryginalnej literaturze. Nie jest bardziej "prawo" niż inne, z wyjątkiem szczególnej praktyki. Na przykład, jeśli wykonujesz pięcioczęściowe ćwiczenie, używasz systemu pięcioklukwowego (patrz punkt nr 6 poniżej). Używasz sześciu chakrów, jeśli internalizujesz energię sześciu różnych bóstw. Duh, dobrze? Ale to kluczowe informacje nie dotarło jeszcze do jogi zachodniej.

Znajomość bytu-intuicyjnego. Jasne widzenie i intuicyjny wzrok. Boski wzrok. Psychiczne i okultystyczne moce są nieograniczone. Widząc i odchodząc razem. Clairvoyance, intuicyjna wiedza. Wewnętrzna mądrość jest dla mnie zawsze dostępna "Realizacja, surowość, pokuta, jasnowidzenie, intuicja. Ujawnia Boskość wewnątrz i odzwierciedla boskość w innych. Zobacz światło wokół głowy, aury. Ida (prąd księżycowy), pingala (prąd słoneczny) i sushumna spotykają się tutaj: Three Rivers; Negatywne i pozytywne.

Czakra może być kołem lub wirem, ale działa jak kulka energii przeplatającej ciało fizyczne. Czakry nie są fizyczne; Nie widzisz ich na zdjęciu rentgenowskim. Są to aspekty świadomości i oddziałują z fizycznym i energetycznym ciałem poprzez dwa główne pojazdy, układ endokrynologiczny i układ nerwowy. Każda z siedmiu czakr jest związana z jednym z dziewięciu gruczołów endokrynologicznych, a także z określoną grupą nerwów, zwaną splotem, co czyni je ważnymi elementami gojenia. Tak więc każda czakra odpowiada poszczególnym czę- ściwom ciała i poszczególnym funkcjom w ciele kontrolowanym przez splot lub endokrynną gruczoł, co jest kluczem do zrozumienia, w jaki sposób działa chakra.

Komentarze